www.q4.pl Poczta Mieszkańcy mówią Forum Zwierzaki Czat Moje q4
Włocławek
 W obiektywie
Gala wręczenia nagród w konkursie na scenariusz gry miejskiej
zobacz 
 Włocławska galeria
Inauguracja 8 Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości
 Włocławek - Wiadomości

Z sercem do ucznia, czyli Superbelfer
Fot. Wojciech Alabrudziński
Wręczono nagrody laureatkom plebiscytu "Superbelfer 2006", którego organizatorem była Agencja Radia „Gra”. Magdalenie Kwiatkowskiej, polonistce z Liceum im. Marii Konopnickiej, tytuł "Superbelfra 2006" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano za „pasję, podejście do uczniów, wrażliwość na ludzką krzywdę i wyrozumiałość,

 R E K L A M Adalej 


jakiej innym nauczycielom szczególnie brakuje” - jak napisał o niej jeden z internautów. „Bardzo miła pani, potrafi wytłumaczyć najtrudniejsze rzeczy”, "Pani Monika jest po prostu odlotowa” - takie opinie wystawili internauci Monice Bednarskiej-Czyżnielewskiej, „Superbelferce 2006” ze Szkoły Podstawowej nr 12, nauczycielce muzyki. Grzegorz Malendowicz, dyrektor tej szkoły, podkreśla, że pani Monika cieszy się niezwykłą sympatią u uczniów, zaś rodzice zabiegają, aby była ona wychowawczynią ich pociech. - Poza tym ma wiele sukcesów, nie tylko artystycznych - dodaje dyrektor Grzegorz Malendowicz. - Uczniowie z jej klasy dwa lata temu osiągnęli rekordowy wynik podczas sprawdzianu, kończącego naukę w szkole podstawowej. - Drugiej takiej nauczycielki już nie będę miała - uważa jedna z uczennic Edyty Połujańskiej z Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 9 we Włocławku. Jest więcej niż pewne, że uczniowie, którzy spod jej skrzydeł „wylecą w świat”, będą lubili matematykę. Niemożliwe? A jednak! „Nasza pani tak dobrze tłumaczy ten przedmiot, że przestałam się bać rozwiązywania zadań przy tablicy” - napisała w internecie gimnazjalistka o nauczycielce, mającej wiele znaczących zawodowych sukcesów.
Magdalena Kwiatkowska wyznaje lekarską zasadę: przede wszystkim nie szkodzić. - Jeśli nie zarażę kogoś pasją do literatury, to trudno - mówi pani Magdalena. - Mam dobry kontakt zarówno z uczniami świetnymi, jak i z tymi, którzy nie mają wiele sukcesów. Szkoła jest miejscem, gdzie uczymy się od siebie nawzajem.
Uroczystość przyznania tytułu „Superbelfer 2006” oraz wręczenia nagród odbyła się w minioną środę w cukierni Jana Szylinga we Włocławku. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowano odtwarzacze mp3. Otrzymają je: Dominika Wiśniewska, Marta Wiśniewska, Michał Dembczyński, Marta Sekielska,

Na zdjęciu: Edyta Połujańska (pierwsza z lewej) otrzymała, tak jak wszystkie laureatki „Superbelfra 2006”, aparat cyfrowy. Jej klasa w nagrodę pojedzie do Torunia, do Multikina. Magdalena Kwiatkowska (w środku) wykorzysta aparat podczas wypraw w góry z młodzieżą, zaś Monika Bednarska- Czyżnielewska będzie fotografować swoich podopiecznych, odnoszących sukcesy na scenie.

RENATA KUDEŁ

Gazeta Kujawska21-10-2006 Wasze komentarze:
» Dodaj komentarz

 zgadza się 
ja1119-04-12 15:06
drugiej jak Pani połujańska nie będzie świetna osoba z poczuciem humoru, darem tłumaczenia i z wielkim sercem. można z tą osobą o wszystkim pogadać. Chciałabym mieć taką wspaniałą nauczycielkę do końca mojej edukacji.
Napisz do nas  O firmie  Prywatność  Reklama  Komunikaty
Włocławski Portal Internetowy "www.q4.pl" - 87-800 Włocławek ul. Przedmiejska 5 tel/fax (54) 231-28-82
Copyright ˆ 1993-2015 Włocławski Portal Internetowy